Azərbaycanda çoxuşaqlı ailələrin sayı azalır.
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan fevralın 19-da ölkənin yeni konstitusiyaya ehtiyacı olmasından danışıb. Amma konstitusiyada nələrin dəyişməli olduğundan söz açmayıb.
"Qaramaskalılar hücum edib məni zorakılıqla düşürdülər. Oradan aparıb, cibimə narkotik atıb şərlədilər".
E.Qəhrəmana Cinayət Məcəlləsinin 8 maddəsiylə ittiham verilib.
Avropa Şurasının (AŞ) Nazirlər Komitəsi Azərbaycanı jurnalistləri fəaliyyətləri ilə bağlı hücumlar, təhdidlər və təqiblərdən qorumağa çağırıb.
Rusiya İran-ABŞ danışıqlarında vasitəçilik təklif edir. Bu həftə verilən xəbərlərə görə, Rusiya Birləşmiş Ştatlar və İran arasında vasitəçilik təklif edib və Kreml hər iki ölkənin məsələləri dialoq yolu ilə həll etməli olduğunu israrla vurğulayıb.
"Azərbaycanda qadın jurnalistlərin haqsız yerə həbs edilməsi yanlış, biabırçı və qorxaqlıqdır".
Sakin məhkəmədən bəraət istəyib.
Suriya hökumət qüvvələri ilə ötən ilin dekabrında devrilmiş Bəşər Əsəd rejiminin tərəfdarları arasında silahlı toqquşma olub.
Ukrayna nə dərəcədə korrupsiyalaşmış ölkədir?
Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsi (AİHM) martın 6-da Azərbaycandan gələn bir sıra şikayətlərlə bağlı qərarlarını açıqlayıb.
Bu həftə yenə ölkədə jurnalistlərə, siyasi və ictimai fəallara qarşı məhkəmə proseslərindən, BMT-nin bəzi agentliklərinin Bakıdakı nümayəndəliklərinin qapadılmasından danışırıq.